Damian – Kea : Lesz-e bünti?

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Zászlófoglaló
Kékek
9
Pirosak
19

(frissítve: 06.02. 12:16)

Félvérek
Isten
Zeusz
2
0
Hadész
1
1
Poszeidón
1
1
Athéné
1
2
Aphrodité
3
2
Arész
0
1
Apollón
1
0
Hermész
1
2
Démétér
1
0
Dionüszosz
0
1
Héphaisztosz
0
0
Egyéb
2
1
Mitikus lények
1
4
Összesen
11
15

Fontosabb hírek
Megnyitottunk: 2017.11.16
Jelenleg nincsen korlátozás az oldalon
Időpont: 2017 nyara

Társalgó
Discord

Itt tartózkodnak

Összesen 0 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 0 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (28 fő) Csüt. Nov. 16, 2017 7:54 pm-kor volt itt.

Utolsó bejegyzések
Írta  Justin Mulligan
Csüt. Júl. 05, 2018 10:12 pm

Írta  Amber Hill
Vas. Júl. 01, 2018 9:46 pm

Írta  Erisz
Vas. Jún. 24, 2018 1:12 pm

Írta  Arthur Greenwald
Pént. Jún. 22, 2018 10:16 pm

Írta  Arthur Greenwald
Pént. Jún. 22, 2018 8:19 pm

Írta  Heather Blackmage
Szer. Jún. 20, 2018 3:19 pm

Írta  Heather Blackmage
Szer. Jún. 20, 2018 2:19 pm

Írta  Bradley Daanen
Vas. Jún. 17, 2018 3:54 pm

Írta  Ivis
Csüt. Jún. 14, 2018 9:58 am

Az oldal designját a Specto közremüködésével Overtherainboo (aka Medúza) készítette. A leírásokat, szövegeket Keaden Hancrow és Hadész munkája. Ami a fórumon és azon belül található önálló szellemi értéket képvisel ezért kérjük ne lopd el. Ha mégis megtetszene valami és képtelen vagy nélküle élni vedd fel a kapcsolatot az Adminokkal.

Damian – Kea : Lesz-e bünti?

Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Kedd Dec. 12, 2017 12:30 am

Damian & Kea

A bűnt mindig bűnhödés követi?

Én Keadon Hancrow egy igazi randira készülök. Mikor volt ilyen utoljára? Talán Lucy-nél erőltettem meg magamat ennyire. Azóta inkább csak fél randijaim voltak, vagy annak csúfolt találkák. De hogy tényleg igazán rákészültem volna – nem mondanám. Most viszont tényleg minden úgy csinálok, mint egy igazi randinál, mintha csak egy bugyuta tinédzser film egyik szereplője lennék. Ezt az egészet pedig pont egy olyan lánynál csinálom, aki alapjáraton nem is akartam megszerezni. Most még is belül az az érzés fogott el, hogy vele nem lehet csak egy egyszerű találka. Minden erőmet és kreativitásomat be kell vetni.
És így is tettem. Amber nem tűnik egy túl romantikus alkatnak, de azért gondolom neki is tetszenek az ilyen dolgok. Még is csak lány...Szereztem kellékeket egy tökéletes randevúhoz az erdőbe és igazából már pont oda is tartok, de még előtte elugrok egy dologért: eper. Ha már amúgy is itt van egy nagy eper föld mellettünk, akkor muszáj kihasználni a lehetőségeket. Igazából nincsen megtiltva nekünk, hogy nem ehetünk belőle, csak erősen utalnak rá, hogy ne együk meg mindet. Hiszen még is csak főleg ebből tartják fent a tábor működését.
A kezembe egy műanyag tállal lépkedek az eprek között, közben félszememmel a közelben lévő nimfákat figyelem. Sokszor dolgoznak itt, igaz szerintem ez nekik inkább szórakozás, mintsem munka.  Mikor 11 évesen megérkeztem a táborban legelőször, akkor emlékszem, hogy ez volt az egyik kedvenc helyem. Eper, eper és eper. Tudjátok ez a növény nem olyan, mint például az alma. Ha azt egyszer leszedik, akkor vége a munkának. Az epret viszont ha jól tartják – és itt profi kezelést kapnak –, akkor naponta kell szedni, vagy megromol. Akárhová csak nézel epret látsz és a nyál összefut a szádban az egésztől. Akkor is imádtam ,és most is imádom.
Próbálok szebb darabokat kiválogatni, főleg nagyobb szemeket. Igaz, hogy mire a randi lesz, addigra már sötét lesz, de azért nem akarok elé rakni poshadtokat. A nimfák néha rám néznek és innen hallom a pajkos nevetésüket. Ők mindig ilyenek. Kissé furcsán vidám népség. Nem mindig vidámak, de ha azok, akkor az egy teljesen más érzés. Vagy is belőlem ilyen érzést váltanak ki. Akaratlanul én is elmosolyodok.  
A doboz már tele van, többet nem tudok beletenni, mert a tető miatt szétnyomnám őket. Rárakom a fedelet, majd belerakom a kosárba. Elég viccesül nézhet ki, ahogy a Zeusz Kabin vezetője egy kosárral járkál. Mindegy...Úgy is kell néha egy kis pletyka  tábornak. Körülnézek magam körül és már majdnem leülnék, hogy akkor falatozzak kicsit én is, amikor rájövök, hogy a nimfák túlságosan közel vannak. Ha most ráülök véletlen valamelyik szemre, azt biztosan ilyen távolságból is észre veszik és spártai harcosok módjára támadnak meg. Pár dolgot brutális módon tudnak védelmezni. Inkább arrébb állok és keresek egy helyet, ahol a növényzet már jobban kikopott és ott ülök le, persze így is egy hosszabb karnyújtásnyira van tőlem a finom csemege. A hátamra fekszek és a felhőket kezdem el figyelni. Az alakzatukat és próbálok minél több dolgot beleképzelni egy felhőbe. Kicsiként gyakran csináltam ezt, ha unatkoztam. Közben az egyik kezemmel a számba pakolom be folyamatosan az epret, mintha csak egy robot lennék. 17 éves vagyok és rengeteg élelemre van szükségem.
Pont az egyikre próbálom azt ráhúzni, hogy úgy néz ki, mint Kheirón oldalról, amikor valaki beáll a képbe. A szemem elé helyezem a kezemet, hogy jobban lássam, hogy kicsoda is. Az arc ismerős, de nem vagyok benne biztos, hogy ki az. Majd meglátom a haját és az arcom megmerevedik. Nagyon is jól tudom, hogy ki ő. – Baszki – mondom ki talán túl hangosan, majd egy kissé barátságosabb arcot próbálok felvenni – Szia Damian – vigyorgok és közben nagyon remélem, hogy annyira nem tekint a kosaram felé. Mert hogy abba van egy elég különleges dolog a randihoz, ami lehet, hogy nem túl legális – Mi szél hozott erre?
Istenem csak a bort ne vegye észre a kosárban. Bírom a srácot, meg minden, de még is csak felügyelő. – Csak nem te is megkívántál egy kis epret?

Vagy lehet felmentés szerezni?

Leaders become great

not because of their power
Felhasználó profiljának megtekintése http://camphalfbloodfrpg.hungarianforum.com
Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Kedd Dec. 12, 2017 11:51 pm

trouble doesn't come alone

Damian ritkán keveredik az eper-ültetvényre, és nem azért mert ne szeretné épp olyannyira a tábor ezen szegletét, mint mindegyik másikat, ahol csak növények lakoznak, ám az itt élő nimfák miatt szereti inkább elkerülni a területet. Félreértés ne essék, általában jóban van minden természethez közel álló lényhez, így ezen nőalakokhoz is, ám enyhe feszültség lakozik közte és az eprek védő-gondozó, kacagó nimfái közt, akik most is óvatos tekintettel követik minden léptét. Semmi egetrengető, és inkább pitiáner a dolog, mintsem hogy az istenek nevét emlegessék a kérdésben, mégis évek óta húzódó sértettségre ad okot, hogy az anno tizenhat éves Démétér-félvér javaslatot mert tenni arra vonatkozóan, hogy másképp kellene ezeket a növényeket termeszteni, mert sokkal gazdaságosabban meg lehetne oldani az ültetvény üzemeltetését, azonban a nimfák hallani sem akartak a Démétér-kabin lakói által kifejlesztett újdonságokról.
Most azonban mégis erre téved a fiú, vagyis nem is téved, hiszen a Kheirón által kijelölt útja erre vezet, és a friss gyümölcsök közt sétálva észrevesz egy srácot errefelé sertepertélni, pedig nem gyakran látta azelőtt az ültetvényeknél segédkezni. Damian körbenéz a környéken, de nem talál mást, amit érdemes lenne ellenőrizni, ezért keresztbetett karral megáll az eperültetvény közelében letelepedő fiú alakja felett. Árnyéka így pont rávetődik a sütkérező és közben csemegéző félvérre, aki első ránézésre legideálisabb szórakozásának az égbolt gömbölyded felhőinek tanulmányozását tartja, mintha nem is lenne jobb dolga az égegyadta világon. Lehet, hogy éppenséggel igaz is. Keaden esetében sosem tudni.
Ahogyan a fiú felnéz a szemellenzőként használt kezei alól, a tekintetéből rögtön lerí, hogy nem kifejezetten repes az örömtől, hogy Damian éppen belé botlott ezen a szép napos délután. Ha az elkerekedett szemei nem lennének elegek, akkor a száján kicsúszott káromkodás már éppen eléggé sokat mondóak ahhoz, hogy a Démétér-gyermek csupán saját szórakoztatása céljából végighallgassa, mégis mi mondanivalója lehet a fiatalabbnak.
Ha a színjátszás vagy a hazudozás istenének fia lenne, minden bizonnyal nagyra értékelné a Kea által mutatott bravúros előadást, mely minden ízében csepegett a jópofizástól. Hát ennyi év alatt nem tanulta meg, hogy pont ezzel a viselkedéssel válik gyanússá?
-  Keaden - biccent felé üdvözlésképpen, miközben ajkain továbbra is egy szórakozott mosoly játszik, holott cseppet sem élvezi ezt az unalmas, "ellenőrizzük a Tábor minden zugát csak a biztonság kedvéért" fajta díszkört, amit naponta akár többször le kell járnia, így inkább kihasználja, hogy akadt valami egészen érdekes fogás a mai nap. Abban ugyanis nem biztos, hogy a Zeusz-fiú miért viselkedik ilyen furcsán, de az tuti, hogy valamiben sántikál, és ha azon múlik, ő bizony ki fogja deríteni.
-  Nem az eper miatt jöttem. Őrjáratozom. Tudod, hogy megy ez. Tilosban járó táborlakókat keresünk - rántja meg a vállát a srác színpadiasan, miközben a feltett kérdésre felel, és szinte élvezi, ahogyan aggodalomra adhat okot. Ha nem lenne "szolgálatban", az egy dolog lenne, akkor gyakrabban szemet huny a látott csínyeken, ám mikor Kheirón kifejezetten megkéri, hogy jelentsék neki a gyanús alakokat és történéseket, akkor résen kell lennie. -  Te viszont látom nagyon belendültél az epergyűjtésbe. Mit kezdesz ennyivel? - érdeklődik hát a felügyelő felvont szemöldökkel, ahogyan a közeli kosár felé int. A nimfák nem olyan óvatlanok, hogy elhagynának egy lédús eprekkel megtömött kosarat, így csak Keadené lehet az, ám az valóban nem fér Damian fejébe, hogy mégis mik a tervei tortához is elég mennyiségű eperrel.

az a dal mindent visz xD

Felhasználó profiljának megtekintése
Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Szer. Dec. 13, 2017 11:30 pm

Damian & Kea

Próbálok amennyire csak lehet normális fejet vágni, de van egy sejtésem, hogy pont az ellenkezője történik. Még is csak Keadon Hancrow vagyok: a Zeusz Kabin vezetője, a kék csapat kapitány, a lányok imádója...Kellene mutatnom valami példát a többieknek, hogy "Ni-ni, ilyen egy jó félvér", de valójában én elég messze vagyok ettől az illúziótól. Mondjuk azért annak se örülnék, ha rajta kapnának miközben bort csempészek a táborban. Mármint itt egy bizonyos korosztályon felül persze sokan már nem vetik meg a bizonyos nedűket – főleg nem Mr.D. gyerekei –, de azért Kheirón elé állni már nem olyan kellemes. Tud ő nagyon félelmetes is lenni. Szóval most valahogy muszáj elterelnem a figyelmet az egészről. Nem ez az egyetlen egy bűnöm, biztos találunk valamit, ami kisebb, de Damian arra fog csak fokuszálni.  Jelenleg nincsen órám, szóval sehonnan sem lógok és az eperevés sem büntethető. Gondolkozz Kea!
– Kár, pedig az idei termés kifejezetten jó lett. Úgy hallottam, hogy a nimfák új dalokat kezdtek el énekelni a növekedésük közben – Dehogy hallottam ilyet, csak terelem a szót. Alig beszélek a nimfákkal. – Te választottad ezt a szupi nyári munkát, becsüld meg. Hát igen – forgatom a szememet kicsit talán túlságosan is rájátszva –, néhány félvér nagyon nem tudja, hogy hol a helye, és ez a sok rosszcsont. El is hiszem, hogy sok a munka... De mond csak...mi vitt rá téged, hogy a nyaraidat itt töltsd?
Még soha se gondolkoztam el azon, hogy én is jelentkezzek, majd felügyelőnek. Már ha addigra a tábor még létezni fog...– ebben annyira nem vagyok biztos. Szerintem nem állna messzire tőlem. A tábor az egyik legfontosabb helyszín az életemben. Itt vagyok olyan emberekkel akik között nem érzem kitaszítottnak magamat, itt vagyok leginkább önmagam. Nem tudom elképzelni, hogy soha többé nem térnék vissza miután véget ér a kiképzésem. Nem, nem. Muszáj lesz visszajönnöm. Viszont a felügyelős dologban a járőrözés nekem sem tetszik annyira, de ha muszáj, akkor megcsinálom. Aztán még talán tanárnak is jelentkezek.
– Csak randim lesz. Tudod milyenek ezek a lányok. Pár apró gesztus és már rögtön kedvesebbek lesznek – felelem mosolyogva, majd a kosárért nyúlok. Kiemelem a műanyag dobozt és azt a magasba emelem, hogy Damian jól láthassa. Közben nagyon ügyelek, hogy a bort véletlenül se láthassa meg. Kár, hogy nincsen nálam valami amivel lefedhetném. Igaz ha most állnék neki betakarni, akkor az elég feltűnő lenne. A lényeg, hogy legyünk nyugodtak és, ha kérdezik a korunkat, akkor elmúltunk már 21.  – Na ne mond, hogy te anno egyetlen egy lánynál sem vetetted be az epres trükköt?
Hitetlenkedve megrázom a fejemet.  Ezt mindenki minimum egyszer itt felhasználja. Hát én Ambernél teszem meg, meg még mellé más extrább trükköt is, amiket már nagyon régóta őrzök magamban.

445 ◆  kicsit rövid lett, de remélem tetszik  ◆ akkor hallgassuk meg újra xDcredit

Leaders become great

Felhasználó profiljának megtekintése http://camphalfbloodfrpg.hungarianforum.com
Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Csüt. Dec. 14, 2017 1:53 pm

Damian kérdőn felemelt szemöldöke szinte fennragad a homlokán, ahogyan a Zeusz-gyermek sületlenségeit hallgatja. Még hogy új dalok? Ezek a nimfák valószínűleg születésüktől fogva ugyanazokkal a dalokkal édesgetik magukhoz a pompás piros terményű növényeket. Ami pedig az idei jó termést illeti, az valószínűleg Démétér gondoskodásának és a szerencsésre fordult időjárásnak köszönhető, mintsem a nimfák dalainak. A fiú fanyar szájízzel gondol az anyjára, akit sosem ismert, és nem is látott azóta sem, hogy az istennő kinyilvánította a sajátjaként. Csak néhány szerencsés kabintársa leírásából ismeri őt, hallotta hírét és azt, hogy mennyire elfoglalt, hogy a világ minden pontján, megfelelő termést biztosítson. Persze, elfoglalt a maga módján, de nehéz elhinni, hogy az elmúlt huszonegy évben egy perce sem volt arra, hogy köszönjön sok fia közül ennek az egynek. Vagy lehet, hogy kedvenc gyermeke, Perszephoné leköti minden idejét és gondolatát vagy ha nem, akkor is talán megvan rá az oka, talán érzi a fiúból áradó hűvös megvetést, amiért összetörte az apja szívét és soha egy percig nem bizonyult előtte annak a gondoskodó, jóságos istennőnek, amilyennek a történetek mondják.
Keaden kérdése rángatja ki a gondolatai közül, és megint csak egy újabb vállvonás kíséretében felel:
- A Tábor épp annyira otthonom, mint New Jersey. Miért ne jönnék vissza?  - folyamodik költői kérdéshez ügyesen kerülve a választ.
Hogy miért, hogy miért? Mert nem volt rá oka, hogy ne tegye. Talán mert otthon az apjával kettesben a virágboltban is képes lenne leélni az életét, de ez a hely más, különleges, és nem csak mert itt találkozhat féltestvéreivel és még egy csapat távoli rokonnal, még ha nem is tekinti őket annak. Itt lappang valami több, valami varázslatos, valami, amiért átlépni a kaput minden egyes alkalommal olyan érzés, mint hazaérni, vagy mint levegőért kapni merülés után. Számára kérdés sem volt, hogy visszajön-e. Amikor végetért a kiképzése és Kheirón osztogatni kezdte a jelentkezési lapokat, habozás nélkül kitöltötte ezt. El se tudná képzelni másképp az életét, még ha ahhoz az efféle fejfájást okozó őrjáratozások is hozzátartoznak.
Az eperrel teli kosárt érintő kérdés válaszára, nevetés csiklandozza Damian torkát, az a száraz, már-már gúnyos fajta, de ahelyett inkább csak egy grimaszt ejt meg a felé intézett kérdésre. Méghogy epres trükkök bevetése a csajoknál? Badarság.
- Egyesekkel ellentétben én nem csajozni járok ide - horkant fel az abszurd feltételezésen. Még hogy randevúk. Minek az? Fölösleges időfecsérlés és érzelempocséklás. Sosem értette, hogy egyesek mit vannak úgy oda ezekért a dolgokért. Főleg itt a Félvér Táborban. Azért vannak itt mindannyian, hogy megtanulják megvédeni magukat a kint rájuk leselkedő veszélyektől, nem azért, hogy holmi szerelmi kalandba bonyolódjanak. Hát semmit sem tanulnak a történetekből? Hogy az istenek is csak bolondok, ha szerelemmel kezdenek? - Mindenesetre remélem, ti sem takarodó utánra terveztétek az... - khm... enyelgést - összejöveteleteket. Nem akartok bajba kerülni, ugye?
Damian tekintete még egyszer a kosárra siklik meg az eprekre és a romantikus piknik szinte adja magát számára, mire nagyon-nagyon rossz érzése támad a dologgal kapcsolatban.
- Várj csak, mégis hova akartok egyáltalán menni? - kérdi szemöldökráncolva, mert nem sok helyre tud gondolni, ahol egy piknik egyáltalán megvalósítható lehetne, pedig ő aztán a tábor minden zegét-zugát ismeri.

szerintem ez minden hallgatásra csodásabb lesz

Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Pént. Dec. 22, 2017 10:13 am

Damian & Kea

Talán, jelentem talán még jól is kitudok jönni ebből a szituációból, ha így folytatom. A lényeg, hogy próbáljak nyugodtan viselkedni és teljes mértékben terelni a szót a kosárról. A többi vétkem annyira nem zavaró és nem hiszem, hogy azokért akkorát kapnék. Persze maga az erdő tiltott övezet, de ez a szabály az, amit a legtöbbször szegünk meg, talán a második az, mikor Mr.D-t kifigurázzuk a háta mögött. Amúgy is nem igazán tudom kinézni Damianból, hogy valami hű de szigorú ember lenne. Nem ismerem a srácot annyira, szóval nagyon remélem, hogy a megérzésem igaz.
– Nekem meg pont, mint Chicago – bólintok és tényleg teljes mértékben egyet értek vele. Ezért jövök ide vissza minden évben. Nem azért, mert ingyenes a kaja, vagy mert kiváló kiképzést kapok, hanem, azért, mert ez az otthonom. Itt nőttem fel és itt tudtam meg igazából, hogy ki is vagyok valójában. Nagy eséllyel nem felügyelőként térek vissza, ha elég idős leszek hozzá, de talán egy kis tanárosdi nem is lenne olyan rossz számomra. Igazából szívesen tanítanék kardozást, elég közel áll hozzám, így is rengetegszer szoktam segíteni az újaknak egy kis gyakorlásban. Aztán nem hiszem, hogy Kheirón  kér bármilyen tanúsítványt. Mondjuk a világomban folyamatosan érnek meglepetések, így simán kinézem, hogy létezik tanárképző a görög mitológia alakjainak is. Egy a lényeg: nekem is szükségem van a táborra még jó hosszú ideig. Nem tudnak ezek lekaparni magukról miután elmúltam 19 éves. Majd próbálkozhatnak, de nem fog sikerülni nekik. Ezt most már tisztán látom magam előtt.
A furcsa nevetésére összeráncolom a szemöldökömet, de inkább meg sem szólalunk. Másmilyen emberek vagyunk, másmilyen életfelfogással. Nincsen ezzel semmi gond.
– Kár, pedig néha nagyon jó kis kikapcsolódás. Feltölti az agyat. – Egyeseknek kávét isznak, mások energia italt, de van olyan is, aki a kóla erejébe hisz – lényegtelen, hogy valójában ez a három egy és ugyan az: koffein. Én viszont mind a hármat ki nem állhatom. A kávé szerintem büdös, maximum rengeteg tejjel iszom meg, és amúgy a meleg cuccokat sem igazán szeretem. A kólának sem tetszik az íze, a bubis dolgokat meg nem csípem. Aztán az energia italnál hasztalanabb dologgal még életembe nem találkoztam. Az egész csak egy nagy cukor massza. Még a szagától is elkap néha a hányinger... Zeuszra! Anyámnak igaza volt:  nagyon válogatós vagyok. Szerintem nekem az ilyen fajta energia löketem az edzés és a csajok. Ha pedig életbe akarok maradni, akkor mind a kettőből sokat kell "fogyasztanom". Nem igaz? Csak is a biológiai szükségleteim miatt....
– Én? Ugyan soha se – nyílik kétszer akkorára a szemem és így meredek rá. A francokat. Nagyon is sötétbe akarom megejteni a találkát. A legtöbb lánynak a sötétről és a csillagokról valami  romantikus dolog jut eszébe, de szerintem Ambernek meg pont a veszélyessége fog tetszeni.  
Határozottan az erdő felé biccentek – A lányok szeretik az izgalmat. – Csodálatos, csodálatos. Szépen kapok azért, mert egy védtelen lelket elviszek az erdőbe, aztán Damian is elmegy a dolgára és a kosaram biztonságban marad.

486 ◆  bocsánat a hosszú várakozás miatt  ◆ ez már marad ittcredit

Leaders become great

Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Vas. Dec. 24, 2017 2:15 pm

Damian biztosra veszi, hogy Keaden és közte nincs túl sok hasonlóság. Nem, nem csak külsőre nézve, bár úgyis egy nehéz fokozatú játék lenne azonos jellemvonásaikat találni akár az arcukban, akár a testfelépítésükben. Jellemileg is elég különbözőek, hiába viselik mindketten magukon a félvérekre jellemző tulajdonságokat, mint például az ADHD-t, amivel elég sokan szenvedtek, mielőtt eljönnének a Táborba. Bár amilyen nyugodt, sőt kifejezetten nemtörődöm és hűvös alaknak tűnik, Damiant sosem diagnosztizálták ilyesmivel. Ő igenis meg tud ülni a fenekén, ha arról van szó, és nem csak azért, mert már elmúlt húsz éves és a másikkal ellentétben már nem csak egy a "gyerekek" közül, hanem ő az, aki figyel rájuk. Mindezen különbségek ellenére egy dolog, amiben hasonlítanak, és mellyel a legtöbb táborlakó egyetértene az az, hogy ez a hely mindkettejüknek sokat jelent, és szinte otthonukként tekintenek rá. Az idősebb srác ezért is nem lepődik meg a fiatalabb kijelentésén, és azon sem, hogy mindenféle viccelődés nélkül tovább tudnak lépni ezen a témán.
-  Mármint a csajozás? Mint kikapcsolódás? - ráncolja Damian a homlokát a következő gondolaton, mert valahogy sosem azzal kötötte össze e két dolgot egymással. -  Érdekes hozzáállás. Nekem sokkal inkább felesleges idő- és energiapazarlásnak tűnik, de nos, azt hiszem, igaz, amit mondanak, és minden ember más.
Valóban, és a másság nem feltétlen rossz. Ezt Damiannek időbe telt megtanulnia és elfogadnia, de attól hogy ő félvér és anya nélkül nevelkedett, nem kevesebb, mint a többi ember, akinek esélye volt normál életre. Talán egy picivel még több is, ha sznob akarna lenni, de mivel ő nem az a fajta félvér, aki folyton folyvást használja a képességeit, valahogy sosem érezte magát kiemelkedőnek. Hacsak nem a természet lágy ölén vagy esetleg íjászórák közepette, mert abban még Démétér-félvérként is egész tehetséges volt, így kifejezetten élvezte.
Kea drámai tiltakozása cseppet sem gyanús, áh, nem. Vehetne néhány leckét Aphrodité gyerekeitől abban, hogyan kell manipulálni másokat, mert elég tehetségtelen ebben a meggyőzésben. Damian legalábbis ugyanolyan bizalmatlanul méregeti, mint amikor már eleve meglátta itt henyélni, ha nem jobban. Viszont azt nehéz mire vélni, hogy milyen önként és dalolva bevallja, hogy mégis merrefelé tervezi a randevút, és a Démétérfiú tekintete egy rövid időre elidőz a zöldellő ágakon és a fatörzsek közt elvesző kellemes hűvösség emléke libabőrt varázsol a karjára.
- Ahaaaa, mert rátok támadó szörnyekkel harcolni az erdőben épp oly izgalmas, mint amennyire sikeresnek ígérkezik ez a találka, nemde? - ráncolja a homlokát visszafordulva a fiú felé. Tudja jól a Zeusz-félvérről, hogy jó harcos, de amennyire megismerte elég forrófejű és meggondolatlan, úgyhogy egy erdőbéli kiruccanás akár az életébe is kerülhet, ha mondjuk a Minótaurusz vagy egy hárpia arra jár megérezvén a félvér-vér szagát.
Nem mintha Damian maga nem járna rendszeresen az erdőbe, csak hogy közelebb érezze magát a természethez és kicsit kitisztíthassa a fejét. Az csupán holmi véletlen, hogy már nem egyszer összefutott azzal a sudár nimfával a vörös juharok lombja alatt...
-  Oké, figyelj, egyértelmű, hogy elég más elképzeléseink vannak az ideális randikról - rázza meg a fejét a srác, mert ilyen vitába esze ágában sincs bele menni, viszont tekintettel a közelgő vészterhes időkre a Tábor vezetése szeretné szigorúbbra venni a szabályozást, így nem engedheti el Kea-t legalább egy figyelmeztetés nélkül. - Szóval felőlem úgy bájolod el a kislányt az eprekkel meg a veszéllyel, ahogyan akarod, de ha meglátok bárkit sötétedés után az erdő felé közeledni, nem Kheirónt, hanem valami rosszabbat küldök rátok.
Nem mintha a kentaur csalódott leszidásánál bármi lehetne rosszabb, mert Kheirón egyetlen rossz szavától máris bűntudata lesz az embernek. Annál már talán csak az ijesztőbb, ha Mr. D is elkomolyodik.
Apropó Mr. D... mi a csuda az a palack a kosárban?

boldog karácsonyt!

Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Kedd Jan. 02, 2018 1:40 pm

Damian & Kea

Próbálok a legtöbb emberrel jól kijönni. Nem vagyok az a nyalizós típus, de az ellenségeim számát próbálom minél kisebbre lecsökkenteni. Az ilyen vészes időkben erre, pedig az ember még inkább figyel. Érzem, látom, hogy Damiánnal teljesen mások vagyunk, de szerintem ezzel igazából semmi gond nincsen. Ettől színes a világ, a különböző felfogások miatt. Persze ennek mindig megvan a maga hátulütője, mikor a másik gondolata akkor nagy hülyeség, hogy már a fejedet vered a falba...De jelenleg ettől nem kell félnem. Damian jó fejnek tűnik a maga módján.
– Igen, de nem csak a csajozás...Számomra kikapcsolódás, ha másokkal vagyok együtt. Nem igazán csípem a magányt – Társaslény vagyok és ez nagyon is látszódik rajtam. Persze néha nekem is jól esik, ha egyedül lehetek a gondolataimmal, de szeretek emberek között lenni. Nem kell az, hogy én legyen a középpontban, bőven megvagyok nélküle. – Néha tényleg kellemes tud lenni egy kis randi, hidd el. Nem fáj.
És itt nem csak az lepedőakrobata részre gondolok, hanem az előtte lévő lépcsőfokokra. Új emberek megismerése, ez is hozzátartozik ,nem csak az végeredmény. Persze magamat sem ámítom és tudom, hogy ez előtte lévő dolgokat csak is a célért teszem meg. Persze volt már olyan randim, ahol olyan téma jött fel, ami tényleg lekötött, és nem csak a lány szavaira bólogattam robotszerűen.
– Hát van olyan csaj, akinek az jön be, hogy egy ocsmány lény támadja meg, aztán én meg szőke herceg módjára megmentem – felelem széttárt karokkal és a mondatom végére már mosolygok – Nyugi, nem lesz semmi gond. Nem először csinálom ezt, de gondolom ezt te is tudod. De te is biztosan szeretsz az erdőbe járni. Mindannyian imádjuk megszegni ezt a szabályt.
Először is ott van a tudat, hogy tiltott övezet...Ez egy ADHD-ésnak valami olyasmi, mint mikor a bika előtt meglengetik a piros zászlót. Ha tiltott, akkor muszáj bemennünk. Egyszerűen belénk van kódolva a veszély keresése. A jelek szerint Damian nyugodtabb nálam, de nem hiszem, hogy őt még az erdő emiatt még egyetlen egyszer sem vonzotta. Aztán ott van az, hogy mikor belépek egy furcsa érzés kap el. Nem tudod megmondani, de érződik körülöttem, hogy nem mindennapi helyen járok, az egész olyan misztikus. És hogy mikor bent sétálsz végig olyan érzésed van mintha soha se lenne vége, pedig csak egy kis területről beszélünk.
– Mindenkinek más az elképzelése az ideális randiról – bólintok együtt értően. Egy randi akkor igazán sikeres, ha a lehető legpontosabban találod meg azt a típusú randit, amire a partnered vágyik. Persze közben a saját ízlésedet is bele kell keverned, de egyikükkel sem szabad ugyan úgy bánnod. A lányok szeretik különlegesnek érezni magukat. Ez mindig egy jó Jolly Joker.
Meglepődök a mondatain, még a szemöldökömet is felhúzom. Úgy látszik még is csak be tud keményíteni ő is. Nem gondoltam volna, hogy ilyet mond. Komolyan elgondolkozok rajta, hogy most inkább hazudjak, vagy válaszoljak rá valamivel, ami enyhén kapcsolódik hozzá. Mert hát végső soron úgy is el fogok menni az erdőbe, és ezt szerintem ő is tudja. Ha egyszer valamit kitalálok, akkor azt véghez viszem. Nem lehet rám hatni ilyen szavakkal. Még is csak egy randiról van szó..
Már nyílna a szám, amikor meglátom, hogy a szeme a kosaramra szegődik. Zeuszra! Ez be****tam.

527◆   1   ◆ még egy csodacredit

Leaders become great

Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Pént. Jan. 05, 2018 10:06 pm

A magány Damian Park legjobb barátja. Ő legalábbis így tartja. Vagy ha nem is az egyedüllét, akkor a természet, a fák, a búzatáblák, melyekből errefelé nincs egy hektárnyi sem, neki meg be kell érnie másfajta növényekkel. Természetéből adódóan vonzódik minden ilyesmihez, ezért szinte fellélegzett, amikor rájött, hogy itt a Táborban is a Démétér-Kabin tele van indákkal, ágas-bogas növénykezdeményekkel, az élet legkézzelfoghatóbb csíráival. A szirmokra tekintve a látvány a fiút a másik, new jersey-i otthonára emlékezteti, az apja virágboltjára, a helyre, ahol minden a legnagyobb alapossággal kerül vázákba, csokrokba, a vásárlók kezébe. Ha hihetünk a biológiának, mely élőlényként tárja számon a növényeket és hihetünk Damian monoton ütemben verdeső szívének, mely együtt dobban a természet rezonanciáival, akkor ha úgy nézzük, valójában sosincs egyedül. Ám az emberi társaság, nos, Damian abban a tekintetnek nem mozog előnyös helyen, bár ha teljesen őszinte akarna lenni, nem is kifejezetten bánja. Ennek ellenére kifejezetten érdekesnek tartja a fiatalabb Zeuzs-fiú hozzáállását, mely merőben más, mint a több.
- Oké, tegyünk fel, hogy kellemes a randi és nem is fáj... - nyomatékosítja a Kea által használt szavakat a minél pontosabb hipotézis felállítása érdekében, bár azzal ő maga is tisztában van, hogy persze, hogy nem fáj, amíg az ember nem olyan ostoba, hogy egy fúriával randizzon. - ... de nem kellemetlen, ha egy táborlakóval szűröd össze a levet és rossz lesz a randi kimenete, hogy aztán állandóan látnod kell?
Persze, a Tábor elég nagy, sokan vannak itt, de azért zászlófoglaló játékoknál, a fogathajtó versenyeknél, a tábortűznél és az étkezéseknél nehéz elkerülni, hogy összefuss akár más Kabinok lakóival is. Kea meg kifejezetten hírhedt arról, hogy nem éppen ez az első szerelme kalandja a tábor falai közt, hát hogy kerüli el az efféle kínos helyzeteket? Vagy éppen azt, hogy az exei összefogjanak ellene?
Halvány mosoly költözik Damian szája sarkában, ahogyan a srác a szőke herceges megmentést emlegeti. Ezt valahogy könnyedén el tudja képzelni róla. Az erdős részt pedig még felügyelő létére sincs esze ágában sem tagadni.
- Az a szabály ma már sokkal inkább óva intő figyelmeztetés, mintsem komoly szabály - ismeri el, mert nincs ezen mit tagadni. Azonban az erdő tilos terület szabályt azzal ötvözni, hogy ezt a látogatást ráadásul napnyugta után ejtik meg és akár veszélybe is sodorják magukat, na úgy már necces a dolog, ezért is hívja fel a Zeusz-félvér figyelmét arra, hogy nem fog kivételezni vele sem. Na nem mintha azt gondolná, hogy meghatják ezek a szavak. Inkább csak azért, hogy ha már szabályt szeg, akkor ügyesen csinálja, és ne bukjon le. Ne hozza azzal mindkettejüket kellemetlen helyzetbe. Mert ha Damian mégis meglátná, ahogyan kilopóznak, és úgy döntene, hogy jó fej lesz és nem jelenti őket, akkor azzal megkockáztatja, hogy az ő őrködése alatt bajuk esik, amiért nem csak hogy büntetést kapna, de még bűntudata is lenne. Azt pedig nem akarja Kea nyamvadt randija miatt bevállalni. Szóval ha nagyon piknikezni akarnak a sötétben, csinálják diszkréten.
Ha pedig már a diszkréciónál tartunk, ez tényleg nem a másik srác asztala. Nem csak hogy a terelése volt gyanús, na de most még az, ahogyan a pánik legapróbb jelei kiülnek az arcára. Damian legszívesebben homlokon csapná saját magát, de ahelyett inkább csak fáradtan sóhajt.
- Kérlek mondd, hogy azt nem Mr. D-től loptad - csóválja a fejét azon tűnődve, hogy most mégis mit kezdjen a sráccal. Nagyon jó szöveggel kell előállnia, hogy ne rángassa a fülénél fogva az Isten elé, aki amúgy is mindig arról panaszkodik, hogy egy-egy üvege időnként eltűnik. Bár ő maga szerencsétlen helyzetben van, és diétás kólára volt kénytelen szokni, az nem jelenti azt, hogy nincs jelentős készlete minden év legjobb borterméséből.

az életem üres volt eddig e dalok nélkül

Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Szer. Jan. 17, 2018 4:58 pm

Damian & Kea

Épp arról beszélek Damiannak, hogy a magány mennyire távol áll tőlem, és, hogy minden erőmmel próbálom elkerülni, miközben pár perccel ezelőtt még egyedül csöveztem az eperföld közepén, és nagyon is élveztem, hogy csak a gondolataim zavarhatnak meg. Mondhatni a kijelentésem ennek tudatában elég ellenmondásos, főleg hogy mostanában egyre inkább kívánom az egyedül töltött perceket. Nem emberundorom van, egyszerűen csak túl sok dolog történik körülöttem, amiket csak akkor tudok átgondolni, ha tudom, hogy égvilágon senki se fog megbolygatni. Ám maga a tényleges magány tényleg kiakaszt, sőt meg is rémít. Talán ezért sikerültek így a múltbeli kapcsolataim nagy része. Mindig keresek valamit, majd mikor rájövök, hogy nem az, akkor hamar továbblépek, de nem is maradok sokáig úgy, mert menekülök az egyedüllét elől – csak legtöbb esetben nem a jó ember felé.  
Több analízist nem is fogok magamról tartani.
– Hát van ennél nagyobb gondom is – húzom el a szám szélét – Ilyen fajta rossz emlékem még nem igen volt, remélhetőleg nem is lesz  – Ha azt az egyet nem nézzük, mikor legutóbb megláttam az első barátnőmet több év után és ...elrohantam…, akkor tényleg nem történt semmi kiemelkedő. Nem azért, mert nem volt semmilyen kínos helyzet, egyszerűen én csak így fogom fel. Ha szakítok valakivel, onnantól kezdve nem lovagolom túl a témát. Kész, vége, ennyi. Meg az életben próbálok inkább a jobb dolgokra emlékezni, figyelni, az élet apró örömeire.
– Biztonságban leszünk, teszek róla, és nem megyünk be a sűrűjébe. – Nyíltan beszélek a terveimről, ezzel is a határozottságomat próbálom kiemelni. Eldöntöttem már, hogy mit fogok ma éjszaka csinálni és végig is fogom vinni. De semmiképpen sem em azért, mert izgalmas, ha ellent állok a tiltó szónak.
A mondatomat pedig nem azért mondom, hogy vele Damiant megnyugtassam. Látom rajta, hogy ő nem olyan, akire ezek a szavak hatnának. Határozott személyiség ő is, és vaskezű is. Nem az a gonosz matektanár stílus, sokkal inkább egy olyan akinek szavaira az ember hallgat pusztán csak mert tudja, hogy felette áll. De mégsem mondanám vezető személyiségnek...Nehéz megmagyarázni. Talán még én is hallgatnék rá, hanem egy randiról lenne szó. Az meg, hogy ez a randi Amber Hillel fog megtörténni...Egyenesen lehetetlenné teszi, hogy visszalépjek.
Az erdőnek pedig tényleg nem a legveszélyesebb részébe fogunk menni. Annak égvilágon semmi értelme nem lenne. Én élvezni akarom a randit, egy kis izgalommal megfűszerezve, de nem rettegve minden apró rezzenéskor, attól félve, hogy talán egy szörny okozta. Lehet, hogy egy 17 éves hormon túltengéses srác vagyok, akinek túl sok felhalmozódó energiája van, de nem vagyok olyan, aki más testi épségét veszélybe sodorná szántszándékkal.
A kérdésére reflexszerűen megrázom a fejemet. Amúgy is, nem hiszem, hogy Mr.D-nél most olyan sok bor lenne. Miután minden alkoholos ital a kezében üditővé változik, így tutira nem  boros üvegekkel veszi körül magát. Az ember nem szereti, ha olyan dolog van a közelében, amit nem kaphat meg, gondolom az istenek is így vannak ezzel. Tudjátok a bor nem válik vízzé, csak Coca Cola Zéróvá. – Te is tudod jól, hogy hol lehet beszerezni ezt-azt a táborban – Damianról tisztán látszik, hogy nem egy nagy bajkeverő, de a Dionüszosz kabin sem mostanában kezdte el az üzletelést, így biztos vagyok benne, hogy ő is tudja, hogy miről beszélek. – De ez csak egy kutatáshoz kell.

536◆  megkésve is, meg elég bénusz is lett..szóval bocsi  elephant    ◆ credit

Leaders become great

Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Szomb. Jan. 20, 2018 12:42 am

Damian elismerően hümmög Keaden monológjára, miszerint vele eddig még nem igazán fordult elő a felvetett kellemetlen eset. Végül is abban igaza van, hogy minden hozzáállás kérdése. Valóban nem bölcs dolog olyasmin rágódni, aminek már vége, lezárt ügynek kellene lennie és hamvában el kellett volna már régen temetni. Ám a fiú biztos benne, hogy ez nem ilyen egyszerű, ez az egész egyszerűen emberfüggő. Nem mindenki tudja úgy maga mögött hagyni a kapcsolatait, még ha az csak egyetlen randevú, esetleg egyéjszakás kaland is. A felügyelő előtt ékes példakánt szolgál erre a saját, tulajdon édesapja, aki huszonegy-két év elteltével sem képes kiheverni a fiú anyját, Démétért. Ugyan mondhatnánk, hogy mindez azért van, mert mégis csak egy istennőről van szó és ugyan ki vehetné fel vele a versenyt? Vagy hibáztathatnák Damian apjának szentimentalizmusát. Bármit, ezernyi oka lehet, azonban semmi sem változtat a tényen, hogy ahányszor csak a srác eljön ide a Táborba, kísérti a tudat, hogy az apja otthon van egyedül, a virágaival, mert képtelen túllépni valamin, aminek egyszerű ábrándképnek kellett volna lennie semmi többnek. Egyetlen romantikus randevú a lugasban, és mielőtt feldolgozhatta volna, hogy hoppon maradt, egy fonott kosárban egy gyermek várta az ajtajában. Kedves elbocsátó szép üzenet Démétértől, nemdebár?
Hogy Damian fél-e, hogy olyan lesz, mint az apja? Hogy hagyja, hogy a szívét első adandó alkalommal elrabolja egy olyan kusza és irracionális érzelem, mint a szerelem? Nem különösebben, hiszen eddig nem akadt olyan, aki akárcsak megdobogtatta volna a szívét, de ettől még miért ne lehetne biztos benne, hogy Aphroditét kísérteni és a szerelemmel játszadozni nem bölcs dolog?
-  Remélem is  - biccent rá végül a felügyelő, amikor a Zeusz-fiú megígéri, hogy óvatosak lesznek. Egyrészt azért sem vitáik vele, mert tudja jól, hogy Kea van elég önfejű ahhoz, hogy mindenféle fejmosás ellenére végbevigye a tervét, másrészt pedig hipokrita dolog lenne tőle arról papolni, hogy milyen veszélyes és meggondolatlan dolog az erdőben mulatni az idejüket.  Ő, aki már elég időt töltött ott, belátja, hogy csak az esetek tíz százalékában történik valami rossz és talán csak napfogytánként egyszer valami nagyon rossz az erdőben, így a szabály főleg csak elővigyázatosság, hogy a tapasztalatlanabb, fiatal táborlakókat távol tartsa a rengetegtől.
Az azonban egy dolog, hogy elengedi az erdős randevú ötletét, na de hogy a borozást?! Nem is említve azt, hogy Keaden, akárcsak a többi táborlakú, még olyan kiskorú, hogy ha az istenek nem is, de New York Állam büntetőbírósága megbüntetné ivászatért. Amikor a srác rázni kezdi a fejét, Damian szemöldöke kíváncsian megemelkedik, már várja, hogy tiltakozások sora érkezzen, amikor meglepetésére Kea egészen mást mondd.
Aha, hát persze, mit is gondolt? Naná, hogy a Dionüszosz-kabin van emögött is. Azzal az egész társasággal komolyan csak a baj van.
- Aha. Szóval egy kutatáshoz... Felvilágosítanál, hogy ez pontosan mit takar? - néz a lebukott srácra a felügyelő őszinte kíváncsisággal a szemeiben, mert már igazából alig várja, hogy halljon egy újabb jó kis "keasztikus1" sztorit, valami kreatívat és színeset, mint általában a Zeusz-félvér meséi. -  Mert tudod, remélem, nem bánod, hogy el kell koboznom ezt, ha túl veszélyesnek bizonyul a "kutatásod."
Talán... nagyon esetlegesen, de ha mégis egész hihetőre vagy érdekfeszítőre sikerül a magyarázata még az is lehet, hogy engedi, hogy megtartsa a bort. De csak mert olyan rendes.

1 Hancrow, K. (2017): Keasztikus c. előtörténet

Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Hétf. Jan. 29, 2018 5:39 pm

Damian & Kea

Mint, ahogy a húszas években üknagyapáink is ügyesen kihasználták a kiskapukat a szesztilalom idején, úgy a táborunk Dionüszosztól származó fele is mindig megtalálja a módját, hogy alkoholt szerezzen. Csak pont nekik nincsen földalatti alkohol-csöveik Kanadából átvezetve...Mondjuk ebben annyira nem vagyok biztos. Kitudja...Lehet, hogy egy teljes szeszmaffiát tartanak fenn. Én abból a társaságból bármit kitudok nézni, csak rá kell nézni az apjukra.  Bárki is elhitte azt valaha, hogy abban a kabinban csak narancsot facsarnak, és soha se várják meg, hogy a gyümölcscukor beérjen? Tuti van saját szeszfőzdéjük a föld alatt. Vagy csak nekem vannak ilyen összeesküvés- elméleteim? Talán túl nagy a fantáziám.
Alkoholt nem fogyaszthatok míg a huszonegyet be nem töltöm, de már vezetni tizenhat évesen szabad, aztán tizennyolc évesen, pedig teljes állampolgárrá  fogok válni. Amikor is már teljes mértékben büntethető leszek. Elég furcsa rendszer...És akkor még nem is beszéltem a fegyvertartás szabályozásáról. Elég zavaros téma ez a kicsiny országukban,és egyben egy folyamatosan feljövő probléma a politika világában.
Mielőtt még bárki megszólna, nem vagyok valami lecsúszott tizenéves, aki azt hiszi, hogy az alkoholtól menő lesz. Higgyétek el nekem, hogy elég gondom van jelenleg, ahhoz, hogy ne álljak neki még bulizni is a táborban. De valamiért sokkal,de sokkal különlegesebbé akarom tenni ezt a randit az eddigi összes többinél. Vörös bort szereztem, pedig ha megkérdeznétek azt válaszolnám, hogy nem is szeretem annyira, nekem kicsit túl tesztes. Viszont a boros gyerek végig arról beszélt, hogy mennyire illeni fog a piknikezéshez és a gyomornak is jót tesz a vacsora után, szóval belementem és elhoztam.  
– Igen-igen, egy kutatáshoz – bólogatok lelkesen, és közben magamban elkönyvelem a teljes veszteséget. Innentől kezdve nem foglalkozok semmivel, csak beszélek. Remélhetőleg el tudom kápráztatni a beszélőkémmel, vagy ha nem...Akkor csúnya dolgok fognak történni. Én így is, úgy is eljutok az erdőig. – Először is megakarom vizsgálni a randevú partnerem személyiségét. Hogy mit reagál egy üveg borra. Tudod én sem akarok egy olyan lánnyal összejönni, aki ilyen fiatalon már rögtön rácuppan, mint a kisbaba a cumira – kacsintok rá. Fogalmam sincsen, hogy ő mennyit hisz el ebből, de én nagyon keveset. Ekkora hülyeséget is régen mondtam már. – Aztán ott van az, hogy muszáj kiderítenem, hogy Dionüszosz gyermekei milyen minőségű bort árulnak. Kabin és csapat vezetőként kötelességemnek érzem, hogy utána járjak, hogy a tábor területén csak megfelelő minőségű árút lehessen kapni. Gondolom te se akarod, hogy a a diákok holmi rossz minőségű alkoholt engedjenek magukba. Szívesen. – bólintok felé vigyorogva. Kezdek belelendülni a témába – Sőt ezen kutatásomat egy másik felmérés előzte meg. Vajon melyik szemfüles felügyelő fogja észrevenni az üveget? Megnyerted a menetet!
A viccet félre téve a minőségű bor részt valamennyire tényleg komolyan gondolom. Lehet sznobnak nézni, de én csak, azért nem iszok meg valami szart, mert olcsó.  – Ezek után is el akarod venni az üvegcsét? – tárom szét magam előtt a két kezemet mosolyogva. Csak legyünk magabiztosak

476 ◆ credit

Leaders become great

Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Kedd Feb. 13, 2018 10:42 pm

Keaden laza egy srác, jó fej. Damian kevesekre mondaná azt, hogy kifejezetten kedveli őket, főleg ha olyasvalakiről van szó, aki hírből nem egy nap példamutató, szabályokat karót nyelve betartó alak, azonban a Zeusz-fiúban van valami természetéből fakadó tehetséges, amiben minden szituációból ki tudja vágni magát, mégpedig úgy, hogy ő jöjjön ki jól belőle. Ez pedig akár még megbecsülnivaló képesség is lenne, ha a felügyelőknek ezzel nem törne rendszeresen borsot az orra alá, ami természetesen már a Tábor vezetőinek fülébe is eljutott. Nem mintha például Mr. D-t bármi ilyesmi komolyabban is érdekelni, mert ő aztán igazán szereti a jó kis pletykákat, meg a szépséges nimfákat, ha már diétás kólára kell szorítkoznia a hőn szeretett alkoholja hiányában. S persze mi más, ki más biztosítana számára megfelelően jó szaftos sztorikat, ha nem az olyan vakmerő félvérek, mint Keaden, akik aztán két kézzel marnak a bajkeverőknek osztott tálba. Csak egyszer kellene, hogy rájárjon a rúd, és akkor talán nem lenne ilyen jó a beszélőkéje, hogy mindig minden egyes belekötésbe megtalálja a kiskaput, amiért a nyakon csípés és megbüntetés helyett inkább egy újabb, kíváncsi kérdés követi. Damian, pedig valljuk be, kezd jól szórakozni, de ez így fair, nemdebár? Ha már a Zeusz-félvér megússza a büntetést annak ellenére, hogy tilosban jár, legalább izzadjon meg érte rendesen.
Hümmögve, érdeklődését alátámasztó bólogatással nyugtázza a felügyelő, hogy bizony Keaden még a mondvacsinált kutatásához is képes mindenféle légből kapott érveket kitalálni, mintha azokat a levegőből húzná elől. Komolyan megfontolandó, hogy nem-e inkább Hermész gyermeke, mert általában azok ilyen jók az ámításban, de Zeusz elismerte őt fiaként, ám akkor legyen. Ezek szerint meglehet, hogy az emberek közt ragadt rá ez a különös tehetség. Azzal a magabiztos vigyorral az arcán együtt.
- Nos, valljuk be, egész jó érveket sorakoztattál fel - vakarja az állát Damian hangosan morfondírozva, miközben magában szinte jót nevet az egészet. Még hogy jó érveket? Ennél átlátszóbb már csak az lett volna, ha azt mondja, direkt az elkapására ment rá, és csak a Dionüszosz-kabinban zajló nem túl legális tevékenységeket akarta lebuktatni szánt szándékkal. Vagy nem is, lehet még az is hihetőbb lett volna ennél a badarságnál. - Igazán nagylelkű tőled, hogy nem csak hogy ennyire szíveden viseled a kabin- és csapatvezetői tisztedet, de még a felügyelők feladatai közül is kiveszed a részed. Igazán nem értem, miért nem értékeljük ezt jobban.
A Démétér-fiú épp oly szörnyű színész, mint Zeusz gyermeke, de azért nagyon igyekszik hihetőnek tűnni, miközben a fejét csóválva sajnálkozik.
- Ám legyen, megtarthatod a bort, de cserébe egy A/4-es oldalnyi beszámolód szeretnék kérni a kutatás eredményéről. Leginkább a középső pontról és egy részletes leírással arról, hogy jártál keresztül a többi felügyelő eszén, hogy kihozd az üveget a Dionüszosz-kabinból. A randevúd egyéb részleteitől kérlek kímélj meg. Ha pedig holnap estig nem lesz a kabinomban a papír, sajnálattal azt kell feltételeznem, hogy nem mondtál igazat a kutatásról és kénytelen leszek szólni Kheirónnak a kiruccanásodról - mondja Damian határozottan, keresztbe font karokkal csak hogy ne adja magát olyan könnyen, és felvonja a szemöldökét kíváncsian várva, vajon Keaden beleegyezik-e feltételébe.

wow de beszédes lettem hirtelen

Zeusz
Félvér
Zeusz Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Pént. Feb. 23, 2018 10:34 am

Damian & Kea

Sokan megkérdezhetnék, hogy ha elég sokszor kerülük ilyen helyzetbe, mint a mostani, akkor hogy a jó istenekben bíztak rám bármilyen poziciót is a táborban. Sőt, rögtön kettőt! Biztos Kheirónnál az a bizonyos gyógyszer elgurult, aminek saját példáját Mr.D már évek óta keresi. A válasz, pedig igen egyszerű … Lefizetem Kheirónt…Mármint nem! Hanem mert … Ha egy közösségről van szó, akkor képes vagyok megnevelni magamat. Embert és polgárt külön tudom választani. Most ember vagyok, majd mikor a következő kabin vezetői gyülésre ballogok el, akkor leszek polgár. Most megleptelek? Olvastam Rousseau-t. Imádom meglepni az embereket.
Saját magamat ezerszer veszélybe sodorom, hülyébbnél hülyébb szituációkat terentek magam körül, de mást soha se viszek bele a bajba. Most se mondtam, hogy melyik  Dionüszosz gyerek adta az italt, vagy, hogy egyáltalán melyik lánnyal megyek el a randiznia a sok potenciális jelölt közül. Magamra terelem a figyelmet és így az ilyen apróságok mellett könnyen elcsúszik még Damian is. Játszom előtte a színjáték, amit most dobtam össze két másodperc alatt és a jelek szerint ő is felállt mellém a színpadra. Végül is így sokkal murisabb.
Csak érezném már a siker ízét a nyelvemen. Azt a mámorító tudatot, hogy újra sikerrel jártam. Vajon Damian eldöntötte már, hogy elenged? Mást döntése neki sincsen nagyon. Lehet, hogy kezd már egy kicsit puhulni a beszédem alatt. Ha valamihez értek, akkor az ez: a beszéd. Ezt pedig valamilyen szinten tuti apámtól örököltem. Igaz, a miért kérdésre itt a válasz kicsit nagyon erőltetett, de azért elmagyarázom. A beszéd művészete ugye a retorika, a retorikát pedig egy jó vezetőnek profin kell művelnie …. "A" vezető, pedig a drága egyetlen apám, Zeuszka… A gond csak az, hogy ő nem jó vezető és valójában soha se hallottam még igazi beszédet tartani. Viszont szerintem nekem eléggé megy. Nem hiába választottak meg kabin vezetővé: kiálltam és elvarázsoltam őket. Szokásosan. Azt mondod, hogy egoista vagyok? Az vagyok. És te?
– Persze, hogy jó érvek, hiszen ez az igazság – bólogatok neki nagy lelkesen, és minimum két lapáttal még rá is teszek. A jelek szerint ez a módszer nála jobban bejön. Vagy annyira hülye, hogy ezt az egészet elhiszi … Amit viszont én nem igen hiszek el róla,  elég siralmas lenne, ha ilyen IQ bajnokok felügyelnék a tábort. Ha, pedig nem hiszi … Akkor vajon mit csinálunk még itt? Értem én, hogy szórakoztató a társaságom, de ennyire? Vagy vajon most rajtam szórakozik? Engem az sem baj. Ha tetszik neki a védőbeszédem, akkor még ha nem is hiszi el, de könnyen lehet, hogy csak egy minimális büntetésssel együtt küld el. Az olyat, pedig egyszerűen csak hozzávágom a többihez.
– Tudod, én nem akarom elvenni a melótokat, de egyszerűen annyira csodálatos a munkakörötök, hogy néha muszáj közelebbről is szemügyre vennem. – Magamban már a hasamat fogva nevetek az egészen, de kivülről még nagyon erősen tudom tartani magamat. Vagyis nem annyira erősen, hiszen egy félmosoly azért megjelent az arcomon.
Figyelmesen hallgatom a mondókáját és a végére vegyes érzelmek jelennek meg bennem. Hát… Végülis megúsztam és hamarosan már az erdőben sétálhatok, de azért stílusosan valami marhaságot  a nyakamba vart. Mondjuk valljuk be, hogy elég furán jött volna ki, ha az elöző beszélgetéseink után valami normális büntetést szab ki. Látom rajta, hogy ő is élvezi a színjátékot, még ha nem is annyira, mint én.
– Természetesen holnapra már az asztalodon lesz. – Ha van egyáltalán neki olyan, ha nem, akkor az kispárnája tetején. – Viszont azt is számold bele, hogy ez az iromány amiatt, hogy elég kevés idő áll a rendelkezésemre, igen összecsapott lesz. Szóval most sajnos könnyes búcsút kell tőled vennem, de igérem, hogy az igazi kutatási eredményekkel, majd később zaklatlak. Tudom, hogy te is nagyon várod már.

603◆ credit

Leaders become great

Déméter
Félvér
Déméter Félvér
Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    ₰ Szomb. Márc. 03, 2018 1:49 pm

Damiannek nem kenyere kisstílű kihágásokra nagy büntetést kiszabni, hiszen a Tábor legtöbb szabálya még a frissen érkezett kis félvéreknek szól, hogy nehogy valami olyan ostoba galibát kövessenek el, ami miatt aztán az egész Táborra rájár a rúd. Máskülönben az olyan kikötések, minthogy nem lehet a Kabinodon kívül takarodó után, nos, valljuk be, hogy elég gyerekes szabály, és a 17-18 éves táborozókat ez már igencsak kevéssé tarja vissza attól, hogy kiruccanásokat tegyenek éjszaka, amit Damian megért. Hiszen egész nap ilyen edzésről olyan edzésre vagy éppen görög történelemórákra, méregtanra meg hasonlókra járnak, ráadásul még az étkezések ideje is megvan szabva, így a napi néhány óra szabadfoglalkozáson kívül a hétköznapokon minden táborozó keze eléggé megvan kötve, épp mint egy teljesen halandó táborban lenne. A fiatalabbakra jobban kell figyelni, és amikor felvillan a piros lámpa, akkor illik megbüntetni őket, mint egy fajta példa statulálásként, hogy a félvér megtanulja, ilyet nem kellene csinálni. Ezek után vagy úgy nőnek fel, hogy tanulnak a hibájukból, és elkerülik a kihágásokat vagy nem érdekli őket, és csak azért is élvezik a lebukás veszélyével járó adrenalint vagy szimplán olyan ügyesek lesznek, hogy ne bukjanak le.
Keaden biztos, hogy nem az első kategóriájába esik, és a gyenge kifogásai miatt nem is az utolsóba, azokkal pedig akik a középsőbe tartoznak igen kevés dolgot lehet kezdeni. Hiszen az ember hiába bünteti meg őket komolyan, akkor sem fogják komolyabban venni a szabályokat, és kezdődik a kör elölről. Ezért Damian meg sem erőlteti magát, hogy valami jó kis büntetést kitaláljon, inkább előrukkol egy szórakoztatóval, és azt prezentálja a Zeusz-félvér számára, aki úgy fest, hogy nagyon viszket a feneke már, hogy távozzon. Ezt a felügyelő meg is tudja érteni.
- Ó, de még mennyire! - bólint a fiú egyetértve Kea állításával, pedig valószínűleg pont annyi kedve van olvasni a fiatalabb által papírra vetett nonszenszt, mint neki megírni azt. De végül is ez így igazságos. Felügyelőnek lenni sem mindig móka és kacagás, bármennyire is szórakoztatóvá tudja tenni egy ilyen beszélgetés, mint a mostani. - Alig várom a jó kis esti mesémet, úgyhogy lehetőleg ne ölessétek meg magatokat, oké?
Egy utolsó biccentést küldd az elrejtett boros, eperrel megtöltött tálja mellett henyélő Zeusz-gyermek felé, majd a fejét csóválva, de a harag legkisebb jele nélkül hátat fordít neki, majd elindul vissza, a Kabinok felé. Nagyon reméli, hogy tényleg semmi nem sül el balul a csávó kalandján, mert akkor az az ő lelkén is fog száradni, és azt igazán nem venné jó néven, bármennyire is az ő hibája lenne. Viszont tudja, hogy semmi, talán még egy cellába zárás sem állítaná meg Keadant attól, hogy végrehajtsa a tervet, úgyhogy akkor meg miért erőlködjön?
Úgyhogy ennyi jár tőle: egy "vigyázz magadra", csak nem éppen ugyanezekkel a szavakkal. Kea meg úgy érti, ahogyan akarja.

részemről lezárva. köszönöm ezt az élvezetes játékot!

Ajánlott tartalom

Témanyitás₰ Tárgy: Re: Damian – Kea : Lesz-e bünti?    
 Similar topics
-
» Szülőszobák
» Hürrem
» Loki kastélya
» Chuck, és Faythe...hogy mi lesz ebből...?!!
» Peyton – Gaston
Ugrás: